»Kljub obstoječi zakonodaji, ki podpira pravico vseh otrok in odraslih do vključujočega izobraževanja, zaposlovanja in bivanja, pa obstajajo trenutno še številni izzivi pri vključevanju oseb z Downovim sindromom.«
»Trenutna ureditev pomoči osebam z Downovim sindromom je pomanjkljiva.«
»Državni svet se zavezuje, da še naprej podpiral in spodbujal različne pobude in zagovarjal pravico do samostojnega bivanja.«
»Vlaganje vloge za sicer dosmrtno in neozdravljivo diagnozo za starše teh otrok veliko finančno in časovno breme.«
»To bi pomenilo, da komisija ne bi vedno znova presojala njihove upravičenosti do dodatka za nego.«
»Predlagane spremembe bi bile majhen kamenček za lažje življenje staršev otrok z Downovim sindromom.«
»To pojasnilo se mi s strokovne ravni zdi povsem korektno in ga sprejemam.«
»Ne nazadnje moramo gledati interes najšibkejših, torej otrok.«
»To pomeni, da jih je treba vključiti v redne oddelke vrtcev, treba jih je vključiti v večinske šole, najti moramo inkluzivne oblike zaposlitve in ustvariti razmere, da bodo lahko živeli samostojno. Praktično na nobenem od teh področij do zdaj ni narejenega veliko. Imamo ustrezno zakonodajo, nimamo pa tega realiziranega v praksi.«
»Še vedno se pogosto misli, da so osebe z Downovim sindromom manj sposobne, kar sicer do neke mere drži, vendar če jim prilagodimo posamezne stvari, so povsem enakovredne nam.«
»Ena od najpomembnejših stvari, ki jih s tem pridobijo, je ta, da pridobijo volilno pravico, ki je do zdaj niso imeli.«
»Sama že veliko let delam z ljudmi s posebnimi potrebami in lahko povem, da se med volitvami tudi oni zanimajo zanje, prepoznajo kandidate. Zdaj bodo tudi oni volivci.«